Zdjęcie pokoju w którym znajduje się sofa, krzesło kwiaty a na ścianach obraz i kilim

Tradycyjne rzemiosło w nowoczesnym domu

Poznaj nasze Kilimy

Sklep

Splot to wyjątkowe, ręcznie tkane kilimy. Łączymy wielowiekową tradycję wytwarzania tych unikatowych tkanin dekoracyjnych z wzornictwem wyrażającym współczesnego ducha.

Zobacz wszystko

O Splocie

Kilim ma w Polsce fascynującą i długą tradycję. Najpierw sprowadzano je ze wschodu do szlacheckich dworów, później udomowiono i wytwarzano na miejscu. Fascynowali się nimi i tworzyli je tacy artyści jak Stanisław Wyspiański czy Zofia Stryjeńska.

Czytaj dalej
Przemek Cepak

Kilimy

Pochowane po domach, muzeach i strychach rozpalały moją wyobraźnię. Gdy ze swoim marzeniem o nowoczesnych polskich kilimach trafiłem do tkaczek ostatniej działającej Spółdzielni w Bobowej, wiedziałem, że razem zrobimy coś wyjątkowego.

Czytaj dalej

Jesteśmy dumni z naszego rzemiosła

Tkanie kilimu to nie magia, lecz doświadczenie, precyzja i benedyktyńska praca. Potrzebny jest wyjątkowy projekt, dobór odpowiedniej przędzy i składnik bezcenny — czas.

Tak wykonany przedmiot zostaje z nami na wiele lat, więc decyzja o jego zakupie powinna by przemyślana i podjęta bez zbędnego pośpiechu.

Dowiedz się więcej
Dłoń muskająca kilim Eros koloru czerwonegoUśmiechnięte dwie tkaczki pozujące do zdjęcia KIlimy Eros leżące na ziemiKilim ChaosKilim Mały Uranos wiszący na ścianie jasnego pokoju nad siwą kanapąLogo Must Have Łódź Design Festival

Kosmos i Chaos w Muzeum

Klimy Chaos i Kosmos z limitowanej edycji autorstwa Edgara Bąka zostały zakupione do kolekcji współczenego dizajnu przez Muzeum Śląskie w Katowicach

Kilim Kosmos
Kilim Chaos

Showroom

Belwederska 36/38D (lok. od Lądowej), 00594 Warszawa
Telefon: +48 603 994 187

eros

Nowe klimy projektu Edgara Bąka dla Splotu w limitowanych edycjach już dostępne w naszym sklepie internetowym.

Poczuj miłość

Kilim Chaos

Nowy kilim projektu Edgara Bąka już w sklepie Splot

Pokaż Chaos
Okładka pierwszego magazynu Vogue Living

Splot na okładce VOGUE LIVING

Marka Splot znalazła się na okładce pierwszego polskiego wydania magazynu VOGUE LIVING. W środku numeru znajdziecie wywiad z założycielem marki

Przeczytaj w VOGUE

Co łączy polski kilim i włoski makaron?

Zaprojektowany przez Piotrka Niklasa kilim Rapallo to pierwszy z kilimów Splot zainspirowany spotkaniem Przemka Cepaka twórcy marki Splot z Justyną Kosmalą - legendarną już warszawską restauratorką.

Zabierz mnie do Rapallo
Dwie wyluzowane osoby, jedna siedząca na stole a druga na krześle, w tle na ścianie kilim Rapallo
Kilim Weranda na lustrze a w sutrze obija się wazon na żółtej kostce, zdjęcie artystyczne

Must Have 2022 dla kilimu Weranda

Nagrodę MUST HAVE dedykujemy prof. Zenovii Shuldze - Galan i społeczności Glinian, która opiekuje się tradycyjną kilimu łączącą narody ukraiński i polski. Jesteśmy z Wami.

слава україні, слава польщі, разом до перемоги!

Kilim Weranda

Kilim Weranda SplotxSPLOT

Polskie rzemieślnicze marki Splot - tkający kilimy i SPLOT produkujący meble łączy nie tylko nazwa, ale też wspólny produkt - kilim Weranda zaprojektowany przez Zofię Strumiłło współzałożycielkę marki SPLOT.

Zobacz Kilim Weranda
Kilim Weranda wypada z komody która jest ustawiona bokiem na środku schodów, zdjęcie artystyczne

Gliniany znowu tkają

Marka Splot wraz z ukraińskimi warsztatami „Zena” wskrzesza tradycje tkackie w Glinianach - miejscowości w zachodniej Ukrainie 50 km na wschód od Lwowa, gdzie od drugiej połowy XIX wieku działał największy w austro-węgierskiej Galicji, a potem w II RP ośrodek tkania kilimów. „Gliniany”, podobnie jak „Miśnia” czy „Murano” stały się marką, synonimem jakościowego wyrobu.

Kup Kilim z Glinian

Wystawa kilimów Splot na Łódź Design Festival

Kilimy Splot na Łodź Design Festival

Kilim Zenit na targach Maison&Objet w Paryżu

Kilim "ZENIT" autorstwa Piotra Niklasa jest prezentowany na targach Maison&Objet w Paryżu, jednym z najważniejszych wydarzeń designu, odbywających się 9-12 września 2021. Tworzymy stoisko z polskimi markami SPLOT, Biel, Bujnie i Nurt, pod kierownictwem Zofii Strumiłło-Sukiennik, projektantki wnętrz i autorki kilimu Splot. Razem promujemy polski design w Paryżu!

Kup Zenit

Premiera Zenitu w Hotelu Europejskim

Przedstawiamy kilim ZENIT, który ma premierę przy okazji powrotu kilimów do Europejskiego. W tym roku mija 90 lat od otwarcia salonu Spółdzielni Artystów ŁAD w tym ikonicznym budynku stolicy. Specjalne okazje wymagają specjalnej oprawy.

Kup Zenit
Zdjęcie wiszących kilimów z perspektywy osoby patrzącej z dołu
Kilim Świt który był wśród najlepszych projektów na Łódź Design Festival 2021

Kilim "Świt" wsród najlepszych projektów roku

A nagrodę MUST HAVE 2021 otrzymuje… KILIM ŚWIT! Jesteśmy zaszczyceni, że znalazł się wśród najlepszych polskich projektów roku, gratulujemy Piotrkowi Niklasowi  oraz spółdzielczyniom i spółdzielcom z Bobowej, którzy zamieniają jego pomysły w misternie utkaną rzeczywistość. Kto zechce na własne oczy zobaczyć wszystkie kolory Świtu, znajdzie je na wystawie laureatów na rynku łódzkiej Manufaktury  w dniach 14 - 23.05 2021.

Zobacz sklep

Poznaj Splot STUDIO

Splot STUDIO to tkaniny w mniejszym formacie, przeznaczone do bardziej kameralnych wnętrz. Powstają z naturalnej wełny, ale w nielimitowanych seriach i z prostszym wykończeniem, dzięki czemu najwyższej klasy wzornictwo staje się łatwej dostępne.

Pokaż kilimy Splot STUDIO
Przemek Cepak i Piotr Niklas z uśmiechem pozują do zdjęcia w pozycji stojącej

projektanci i projektantki

Piotr Niklas zdjęcie portretowe

Piotr Niklas

Ukończył Europejską Akademię Sztuk, projektowaniem zajmuje się od ponad dziesięciu lat. Na co dzień tworzy identyfikacje, plakaty, interfejsy i strony internetowe dla instytucji kulturalnych, gier komputerowych i firm technologicznych.

Ola Kotarska zdjęcie portretowe

Ola Kotarska

absolwentka ASP w Gdańsku, pochodząca z pogranicza polsko - białorusko - litewskiego, zajmuje się malarstwem, ilustracją, fotografią oraz szeroko pojętą edukacją artystyczną. Podejmuje zagadnienia niedoskonałości percepcji, dokumentuje nieużytki  i rowy melioracyjne. Jej prace można było zobaczyć na wystawach indywidualnych i zbiorowych w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Edgar Bąk

Edgar Bąk

Charakterystyczną cechą stylu i podejścia Edgara Bąka jest dobrze obmyślona prostota. Zazwyczaj opiera swoje projekty na oszczędnych, geometrycznych kształtach i strukturach. Zajmuje się komunikacją wizualną, koncentrując się głównie na identyfikacji wizualnej i projektowaniu magazynów. Swój czas poświęca także mniejszym projektom, wśród których znajdują się ilustracje, plakaty i okładki płyt.Edgar Bąk wykłada w School of Form w Poznaniu. Przedtem pracował na ASP i w SWPS.

Zofia Strumiłło zdjęcie portretowe

Zofia Strumiłło

Architektka wnętrz i projektantka, absolwentka warszawskiej ASP. Od roku 2011 przez 10 lat współtworzyła studio Beza Projekt. Jej prace nie tylko zdobyły międzynarodowe wyróżnienia, ale można je też podziwiać na  stałej wystawie w galerii wzornictwa polskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie.  Projektowała dla takich marek jak: IKEA, ACRA / Du Pont, Bausch & Lomb, Vox, Mdd itp.

Najczęściej zadawane pytania

Klikając “Akceptuj”, wyrażasz zgodę na przechowywanie plików cookie na Twoim urządzeniu w celu usprawnienia nawigacji w witrynie, analizy korzystania z witryny i pomocy w naszych działaniach marketingowych. Więcej informacji można znaleźć w naszej polityce prywatności